67 patarimai kaip tinkamai atlikti SEO optimizaciją ir iškelti savo tinklapį į paieškos sistemos viršūnę

ON-PAGE SEO
1. Susikurkite unikalų domeno pavadinimą, kad išsiskirtų Jūsų prekės ženklas
Rekomenduojama turėti unikalius, neapibrėžtus domenų pavadinimus. Tokius naudoja įvairūs, žymūs prekės ženklai: CocaCola, Neptūnas, Marvel ir kt…

2. Lokalizuotas domenas
Lokalizuotas domenas (.lt, co.uk, .lv) yra naudingas, jei norite, kad tam tikroje šalyje sustiprintumėte vietinės paieškos reitingą. Tačiau tai riboja jūsų svetainės pasaulinį reitingą.

3. Naudokite “Semantic” žymėjimą, kad pagerintumėte reitingą
“Semantic” žymėjimas padeda suprasti paieškos varikliams apie ką Jūsų turinys. Tai lengviau jus indeksuos ir pagerins paieškos sistemos reitingą. Daugiau apie tai čia

4. Pateikite XML Sitemap, siekiant pagreitinti indeksavimą
Sitemap ne tik pagreitina paieškos variklio indeksavimą, bet ir greičiau informuoja “Google” apie visus pakeitimus Jūsų svetainėje. Taigi, svarbu sukurti XML svetainės schemą ir pateikti savo URL “Google” paieškos konsolėje. Galite sukurti svetainės žemėlapį naudodami “Yoast SEO Plugin for WordPress”.

5. Sukurkite HTML svetainės schemą
Nors “XML Sitemap” leidžia paieškos sistemoms lengviau indeksuoti Jūsų svetainę, HTML svetainės schema leidžia lengviau naršyti Jūsų svetainėje, padėda sustiprinti naudotojų patirtį ir pagerinti paieškos sistemos optimizavimą.

6. Naudokite optimizuotą robots.txt
Nenorite, kad tam tikri puslapiai ar failai būtų rodomi “Google”?
Sukurkite robots.txt, kad paieškos sistemos robotai nenuskaitytų ir neindeksuotų konkrečiose Jūsų svetainės srityse. Jei norite daugiau sužinoti apie Robots.txt, eikite į “TorqueMag”.

7. Padarykite savo svetainę pritaikyta įvairiems įrenginiams
Google teigiamai vertina svetaines, kurios yra pritaikytos įvairioms platformoms ir įrenginiams! Tai yra labai svarbu, jei norite gerai įsitvirtinti paieškos sistemoje. Norėdami patikrinti, ar jūsų svetainė yra mobili, galite naudoti vieną iš šiuo įrankiu – “TestMySite”.

Jeigu pamatyti rezultatai nuvylė, visada galime padėti jums, tad iškilus klausimams susisiekite su mūsų komanda.

8. Naudokite antraštės žymes (H1,H2,H3…), kad pritrauktumėte daugiau lankytojų
Antraštės žymos padeda paieškos varikliams nustatyti Jūsų turinio tinkamumą Pateikdami pagrindinius ranktažodžius šioje žymoje, padidinate turinio matomumą paieškos varikliuose.  sužinoti daugiau apie H1 žymos svarbą.

9. Naudokite “Alt Tags”, kad optimizuotumėte vaizdus
Paieškos robotai nemato vaizdų, todėl jie negali jų indeksuoti. Pridėję “Alt” žymą, galite padėti paieškos varikliams perskaityti šiuos vaizdus, taip palengvinant greitesnį ir tikslesnį indeksavimą. Tai pagerina Jūsų svetainės prieinamumą paieškos sistemose. Papildomų informacija apie vaizdų optimizavimą naudojant “alt tags”.

10. Patikrinkite, ar neveikiančias nuorodas
Neveikiančios nuorodos sustabdo paieškos robotų jūsų tinklalapio indeksavimą. Todėl svarbu nedelsiant išspręsti šią problemą, kad išvengtumėte tam tikrų nesklandumų, kurie gali įtakoti jūsų reitingą. Galite patikrinti, ar neveikia nuorodos, naudodami “Broken Link Checker” papildinį “WordPress”.

12. Naudokite “Meta” tagus
Aprašas (maks. 140 simbolių) pagerina paieškos srautą ir padeda paieškos sistemoms bei naudotojams sužinoti, koks yra Jūsų puslapio turinys. Geriausia priemonė – Yoast SEO plugin WordPress

13. Pridėkite “BreadCrumbs”, kad pagerintumėte navigaciją

Sukūrus “breadcrumbs” Jūsų svetainė tampa labiau prieinama paieškos robotams. Be to, jie padeda patogiau, geriau naršyti Jūsų svetainėje. Dėl to sumažėja atmetimo rodiklis, tampa geresni paieškos sistemų reitingai. “Breadcrumbs” pagerina Jūsų URL pateikimą. Štai keletas patarimų, kaip pritaikyti “Breadcrumbs”, naudojant Yoast SEO įskiepį.

14. Tinkamai pateikite turinį
“Google” neseniai nusprendė atlikti tam tikrus savo algoritmo pakeitimus, kurie suteiks daugiau vertės ir reikšmės turiniui, kuris bus parodomas puslapio viršuje. Kadangi tai yra pagrindinis dalykas, kuris patraukia 80% vartotojo dėmesio, svarbu, kad aukščiau būtų išdėstytas puslapį atitinkantis turinys, kuriame yra įterpta pagrindiniai raktažodžiai.

15. Patikrinkite, ar nėra pasikartojančio turinio
“Google” nemėgsta neoriginalaus turinio. Dublikuojamas turinys verčia paieškos sistemas neindeksuoti tinklalapių. Taigi, svarbu patikrinti ar nėra pasikartojančio turinio, jį pašalinti, kad neprarastumėte paieškos sistemos matomumo. Dublikato turinio neturi būti daugiau kaip 10% viename puslapyje. Norėdami patikrinti savo svetainės turinio dublikuotumą, naudokite “Siteliner”.

16. Raktinių žodžių pozicijos
SEO ekspertai mano, kad raktinių žodžių dažnumas jau neveikia reitingavimo. Todėl svarbu kurti turinį, kuris yra atitinkantis tematiką, o raktažodžius natūraliai pateikti, nepriklausomai nuo jų skaičiaus.

17. Įterpkite LSI raktinius žodžius, siekiant padidinti SEO srautą
Raktinių žodžių naudojimas “LSI” padeda optimizuoti Jūsų straipsnio raktinių žodžių tankį, todėl “Google” gali įvertinti šio straipsnio tinkamumą, taip padidindama svetainės reitingą paieškos rezultatuose. Taip pat galite naudoti paieškos optimizavimo įrankius, tokius kaip “Uber Suggest & LSI Graph”, kad surastumėte “LSI” raktinius žodžius.

18. Raktinis žodis H žymėse, aprašyme ir pavadinime
Siekiant geriausių SEO rezultatų ir geresnio reitingavimo, svarbu, kad Jūsų geriausio puslapio raktiniai žodžiai būtų žymimi “H” žymoje, aprašyme ir pavadinime, kad paieškos varikliai žinotų apie ką yra puslapis.

19. Optimizuokite savo nuotraukas, kad pasiektumėte geresnį reitingą
Vaizdų optimizavimas padeda sumažinti atmetimo rodiklį, pagerina Jūsų svetainės greitį ir našumą bei generuoja daugiau srauto, iš vaizdų paieškos sistemos. Įskiepiai, pavyzdžiui, “TinyPNG – WordPress”, puikiai tinka optimizuoti vaizdus.

21. Naudokite trumpą ir suprantamą URL adresą
Nenaudokite numatytų nustatymų. Sukurkite paprastą ir draugišką nuorodą. Įsitikinkite, kad URL yra trumpas, tinkamai apibūdinantis Jūsų produktą ir ar jame yra tikslinių raktinių žodžių.

22. Naudokite “Meta” žymėje raktažodžius, kad galėtumėte geriau reitinguotis visose paieškos sistemose
Daugelis mano, kad meta raktažodžiai nebėra svarbūs reitingavimo veiksniai. Nors tai gali būti tiesa ties “Google” paieškos sistema, tačiau yra ir kitų paieškos sistemų, tokių kaip “Yahoo”, “Bing” ir t.t. Taigi, norint gerai reitinguoti visuose paieškos varikliuose, būtina naudoti meta raktažodžius.

23. Susiejimas su Jūsų nišą atitinkančiomis ir aukštą reitingą turinčiomis svetainėmis
Susiejimas su atitinkamomis ir aukšto reitingo svetainėmis padeda Jums sustiprinti paieškos sistemos reitingą ir pagerina Jūsų svetainės matomumą. Tačiau įsitikinkite, kad įtraukiate svetaines su aukštais reitingas. Galite patikrinti savo domeno ir puslapį, naudodami “Moz Open Site Explorer”.

24. Susiekite įvairius šaltinius
Susieję įvairius šaltinius, ne tik Jūsų turinys atrodo natūralesnis, bet ir gaunate daugiau nuorodų iš skirtingų šaltinių.

25. Sumažinkite kuo daugiau “Outbound” nuorodų
Nuorodų kokybė yra svarbėsnė, nei kiekybė. Taigi, patariam vengti per daug “Outbound” nuorodų, ir išlaikyti tas, kurios turi aukštą puslapio ir domeno reitingą.

26. Naudokite socialinės medijos dalijimosi mygtukais
Veiksmingas socialinių mygtukų naudojimas yra svarbus puslapio optimizavimui. Tai suteikia vartotojams lankstumo dalintis svetainės turiniu tik vienu paspaudimu, kuris savo ruožtu skatina didesnį srautą į Jūsų svetainę. Galite juos optimizuoti naudodami “Add to Any Share Buttons” “WordPress” papildinį.

27. Sukurkite ilgą ir statistika pagrįstą turinį
Ilgas turinys, praturtintas tiksliais statistiniais duomenimis, vertinamas geriau nei mažos apimties. Be to, jis taip pat padeda jums gauti daugiau atgalinių nuorodų. Sukurkite puslapius su 2000+ žodžių turiniu, kuris bus naudingas Jūsų nišos pramonei.

28.  Įtraukiančios antraštės
Dėmesio pritraukiančių antraščių kūrimas turėtų atkreipti dėmesį, nes tai pirmas įspūdis apie Jūsų straipsnį, puslapį. Kai rašote antraštę, paklauskite savęs: “Ar mane tai sudomintų, ar aš pats norėčiau tai skaityti, kokia man iš to nauda?”. Toliau pateiksiu šaltinį, kuriame rasite naudingos informacijos apie efektingų antraščių rašymą iš marketingo eksperto Neilio Patelio.

29. Rašykite naudingą turinį
Veiksmingas straipsnis yra tas, kuris orientuotas į naudos kūrimą. Ar Jūsų straipsnyje yra kažkas kitokio pobūdžio, ko prieš tai niekas nesidalijo? Kokia nauda Jūsų straipsnyje siūloma skaitytojui? Galite sužinoti daugiau apie kai kuriuos vertingus SEO metodus iš Brian’o Deano, kuris išdėstys keletą techinkų, kurios fokusuotos į naudos kūrimą.

30. Naudokite įtraukiančias nuotraukas ir vaizdo įrašus
Rodyk, o ne rašyk!

Geriausias VIRAL rinkodaros kampanijų metodas – sukurti infografas arba vaizdo įrašus. Tokiu būdu yra greičiausiai pritraukiamas vartotojo dėmesys. Codefuel straipsnyje nurodoma, kaip vaizdai ir multimedijos gali pagerinti naudotojų patirtį.

31. Dažnai atnaujinkite turinį / tinklaraščius
Svetainės turinio ir tinklaraščių atnaujinimas padeda jums pritraukti daugiau srauto per paieškos sistemas, todėl srautas ir konversijos padidėja.

32. Lokalizuotas SEO? Citatos?
Citata yra internetinė “nuoroda” į Jūsų įmonės pavadinimą, adresą ir telefono numerį kituose tinklalapiuose. Naudojant vietos “nuorodą”, galite pagerinti lokalios paieškos reitingą ir sustiprinti prekės ženklo žinomumą.

33. Naudokite “Rel Canonical Tag”, kad pagerintumėte reitingą
Rel žyma padeda pašalinti duoblikuotus URL, tokiu būdu palengvinant, pagreitinant ir  padarant patį indeksavimą veiksmingesniu.

34. Pasinaudokite GTMetrix & Pingdom
Lėta svetainė?!

Norėdami išlaikyti savo pastovių lankytojų skaičių, padidinti srautą ir pagerinti Jūsų svetainės paieškos sistemos reitingą, svarbu, kad jūs optimizuotumėte savo svetainės greitį. Galite lengvai patikrinti savo svetainės spartą, naudodami paieškos variklių optimizavimo įrankius, tokius kaip GTMetrix ir Pingdom arba Dotcom monitor

35. Sumažinti Pop-up’us arba nereikalingas reklamas
Iškylantys skelbimai ne tik erzina, bet taip pat gali padidinti atmetimo rodiklį, dėl kurio sumažėja srautas.

36. Optimizuokite savo kontaktų puslapį
Kontaktai turėtų būti iš karto matomi, kad klientas galėtų lengvai rasti Jūsų kontaktus ir susisiekti.

37. Naudokite SSL sertifikatą, kad padidintumėte reitingą
Google vertina svetaines, kurios naudoja SSL sertifikatą, pakeldamos jų reitingą paieškos sistemoje. Tai suteikia Jūsų svetainei daugiau patikimumo, kas padidina klientų pasitikėjimą.

38. Įdiekite CDN, kad padidintumėte puslapio įkėlimo laiką
Tai ne tik pagerina puslapio greitį, bet ir suteikia geresnę naudotojui patirtį, sumažina atmetimo rodiklį. Mūsų asmeninė rekomendacija būtų Max CDN arba CloudFare. Jei naudojate “Total Cache” papildinį “WordPress”, jis gali nustatyti CDN.

39. Optimizuokite savo svetainę naudodami WP SEO papildinį
Tinkamos SEO strategijos įgyvendinimas tampa tūkstantį kartų lengvesnis, jei Jūsų svetainė yra “WordPress”. Čia yra keletas geriausių “WordPress” SEO papildinių, padėsiančių optimizuoti Jūsų svetainę.

40. Įvykdykite svetainės auditą
Vykdydami svetainės seo auditą galėsite pagerinti savo svetainės našumą, o tai pagerins Jūsų svetainės konversijas. Galite lengvai patikrinti savo svetainę įrankiu, vadinamu SEOMator.

41. Naudokite 301 peradresavimą
301 “Peradresavimas” padeda išlaikyti tinklalapio SEO “vertę”, perkeliant puslapio ir domeno reitingą į kitą puslapį, taip išsaugant Jūsų reitingams kituose puslapiuose. Naudokite “WordPress” turinio valdymo sistemos “User Redirection” papildinį, kad galėtumėte tvarkyti 301 peradresavimus.

42. Socialinių signalų įtaka paieškos sistemos reitingams
Neil Patel teigimu, socialiniai signalai veikia paieškos sistemos reitingus. Todėl patariama aktyviai veikti socialiniuose tinkluose. Paieškos sistemos naudoja šių svetainių duomenis, kad įvertintų Jūsų tinklapį.

43. Pagrindinių puslapių svarba
Paskelbdami tokius puslapius kaip: susisiekite su mumis, apie mus, privatumo politika, galite pagerinti savo svetainės matomumą ir reitingą, paieškos rezultatų puslapiuose.

44. Patikrinkite savo svetainę įvairiose naršyklėse
Išbandykite naršyklės suderinamumą, kad neprarastumėte paieškos srauto. Rekomenduojama naudotis “BrowserStack”.

45. Pradėkite tinklaraščio antraštę su raktažodžiu
Vienas iš patikimų būdų, kaip gauti paspaudimą ant Jūsų straipsnio, yra pradėti savo dienoraščio pavadinimą su raktiniu žodžiu. Gerai paruoštas tinklaraščio pavadinimas, kuriame yra raktinis žodis, ne tik sustiprins naudotojo susidomėjimą, pritrauks papildomą srautą.

46. W3C tikrinimas
W3C patvirtintas žymėjimo kodas, pritaiko paieškos sistemoms. Šis žymėjimas patvirtina, kad svetainėje naudojate švarius HTML kodus, o tai pagerina svetainės reitingą, palengvina sklandų indeksavimą.

47. Raktinis žodis URL pradžioje
Jūsų tikslinio raktinio žodžio pridėjimas į URL, gerina Jūsų svetainės paspaudimų rodiklį, padeda apibūdinti konkretų URL turinį.

48. Atblokuokite JavaScript ir CSS per robots.txt failą
Pagal naują “Google” atnaujinimą, atsisakant paieškos varikliams pasiekti ir indeksuoti Jūsų “JavaScript” ir CSS aplankus, gali turėti įtakos Jūsų svetainės reitingui. Nors kai kurie žmonės saugo šiuos aplankus saugumui, dabar svarbu juos atblokuoti iš failo robots.txt, nes tai padės paieškos robotams geriau nuskaityti ir Jūsų svetainė bus draugiškesnė mobiliesiems įrenginiams.

Daugiau informacijos, peržiūrėkite šį Moz straipsnį, kodėl reikia atblokuoti JavaScript ir CSS aplankus.

49. “Silo”?
“SEO Siloing” Pavyzdys: kaip svetainė turėtų būti struktūrizuota. Siloing yra svetainės turinio dalijimas į skirtingas kategorijas ir subkategorijas – grupes, vadinamas silosais. Susijusių puslapių rūšiavimas ir susiejimas reiškia, kad svetainė bus aukščiau indeksuojama paieškos sistemoje.

OFF-PAGE SEO
50. Įrašykite Search Console (Webmaster Tools) paskyra
Google Search Console leidžia suprasti, kokie raktiniai žodžiai yra populiarūs Jūsų svetainėje, kokie tinklalapiai buvo indeksuoti, pamatyti išorinių/vidinių nuorodų sąrašus ir dar daugiau.

51. Užsiregistruokite Google Local Listing’e
Užsiregistravus Google My Business, galima pakelti savo reitingus vietinėse paieškose ir žemėlapyje.

52. Sukurkite socialinių tinklų paskyras, kad padidintumėte reitingą
Gaukite daugiau natūralios paieškos srauto, sukurdami savo verslo profilį populiariuose socialiniuose kanaluose, pvz., “Facebook”, “Twitter” ir “Google+”

53. Naudokite Google’s Disavow Tool priemonę, kad pagerintumėte reitingą
Google Disavow Tool padeda pašalinti nepageidaujamas, nenatūralias Jūsų svetainės atgalines nuorodas, taip pagerinamas svetainės reitingas paieškos sistemose.

54. Naudokite “Link baiting’ą”, kad gautumėte daugiau atgalinių nuorodų
Skatinkite žmones dalintis Jūsų svetaine, pateikdami kokybišką, naudingą ir informatyvų turinį.

55. Naudokite Google Business atsiliepimus
Google mėgsta rodyti atsiliepimus paieškos rezultatuose. Be to, teigiami Jūsų prekės ženklo atsiliepimai padidina naudotojų pasitikėjimą.

56. Aktyvumas forumuose
Būkite aktyvūs forumuose, kad padidintumėte prekės ženklo žinomumą.

57. Naudokite Facebook Ads
Facebook raktinių žodžių įrankis, yra puikus būdas ieškoti ir rasti raktinius žodžius, kuriuos dažnai naudoja vartotojai.

58. Naudokite Google Adwords & PPC Ad kampanijas
Investavimas į PPC ir AdWords padeda jums gauti geriausias pozicijas, taip padidindamas paspaudimų rodiklis, srautas bei konversijos.

59. Stebėkite Google Analytics paskyras
Reguliari Jūsų “Google Analytics” paskyros peržiūra, padės sužinoti kurie SEO metodai veikia, o kurie ne. Kitaip tariant, jis pateikia išsamų analitinį supratimą apie Jūsų svetainės srautą ir našumą. Jei norite daugiau įžvalgų, galite paskaityti šį išsamų “Google Analytics” vadovą.

60. Naudokite Google raktinių žodžių planavimo priemone, kad rastumėte nepanaudotus raktinius žodžius
Keyword Planner Tool įrankis, pateikia visą reikiamą informaciją, reikalingą raktažodžių tyrimams atlikti.

61. Sukurkite infografiją, kad sugeneruotumėte daugiau atgalinių nuorodų
Infografija yra vienas iš populiariausių būdų gerinant Jūsų svetainės srautą su kokybišku turiniu ir pritraukiant kokybiškų nuorodų.

62. Turinio strategijos susiplanavimas
Turinio strategijos susiplanavimas yra vienas iš efektyviausių būdų pagerinti Jūsų SEO. Tai ne tik padeda jums gauti geresnių ir tinkamesnių nuorodų iš kokybiškų svetainių, bet ir sustiprina ryšius su įtakingais tinklaraštininkais.

63. Guest Bloginimas
Guest blogging padeda padidinti svetainės natūralios paieškos reitingą, pagerindamas svetainės matomumą paieškos sistemose.

64. Ieškokite Broken Link galimybių Wikipedia
Ieškokite neveikiančių nuorodų atitinkamuose Wikipedijos puslapiuose ir pakeiskite juos į savo. Gauti nuorodas iš Wikipedijos labai svarbu, nes tai labai stipriai pagerina pozicijas, Google paieškos sistemoje.

65. Konkurentų analizė
Peržiūrėkite svarbiausias metrikas naudodami Moz Open site Explorer pagalbą. Tai parodo svarbius duomenis, pvz., puslapio, domeno autoritetingumą, atgalines nuorodas, “anchor” tekstą ir t.t. Tai padės suprasti savo konkurentų strategiją.

66. Įrašykite RSS savo Blog’e.
Kitiems tai padeda lengviau dalintis Jūsų turiniu ir kurti nuorodas į Jūsų svetainę, dėl to padidėja lankomumas ir prekės ženklo žinomumas. Čia pateikiamos instrukcijos kaip įrašyti RSS į savo blog’ą.

67. Pasistenkite išvengti problemų su Hosting’u
Tinkamas hostingas gali labai įtakoti Jūsų svetainės sėkmę. Taigi, norint išvengti nepageidaujamų problemų, svarbu pasirinkti tinkamą hostingą. Pats hostingas priklauso nuo Jūsų poreikių. Toliau yra pateiktas gidas, kuriame yra keleta įžvalgų kaip pasirinkti tinkamą hostingą.

Palikite komentarą